Hakkımızda

Hakkımızda

SBZ Teknik Danışmanlık


2011 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde temelleri atılan firmamız; altyapı, etüt proje, tasarım, taahhüt ve teknik danışmanlık alanlarında hizmet veriyor olup alanında uzman ekip ve danışmanlarıyla çalışmaktadır.

İnşaat sektöründe orta ve büyük ölçekli projelerin geliştirilmesi, yeni inşaat teknolojilerinin kullanılması ve teknolojideki son yenilikleri takip ederek inşaat sektörünün çağdaş düzeye ulaşması için çalışmaktayız.

Sektördeki gelişmeleri ve pazardaki yeni talepleri yakından takip eden firma yönetimi, güçlü yapısı ile sektörde öncü firmalardan biri olmak için çalışmaktadır. Mühendislik projelerini hayata geçirmek için çalışan firmamız, kurulduğundan bu yana; öncü ve örnek nitelikte, kaliteli, yenilikçi projeler için çalışmaktadır.

Üstlendiği işleri zamanında ve beklenen kalitede tamamlayarak sektöründe ciddi bir saygınlığa ulaşma hedefi ile firmamız büyümektedir. Yönetim kadrosunun strateji ve organizasyonel başarısı bu çalışmalarda etkili olmuştur.

SBZ Teknik Danışmanlık tüm altyapı, etüt proje, taahhüt ve teknik danışmanlık işlerinde modern yönetim teknikleri kullanıp, sektörde öncü olmayı hedeflemektedir.

SBZ Teknik Danışmanlık olarak ana faaliyet alanını, yenilikçi bir sistem olan tıkanmayan drenaj sistemleri oluşturmaktadır. İstikrarlı bir performansla sürdürülebilir proje yönetimi ve uygulama firması olma yönünde büyüme sergileyen firmamız, yeni bir sistem olan keçesiz ve tıkanmayan drenaj sistemini müşterilerine sunmaktadır.

Firmamız, alanında önemli bir buluş olan ve drenaj borusundaki tıkanma / bakım sorunlarına kesin bir çözüm sunan ve ileri teknoloji Drenaj Borusu Sistemlerini kullanmaktadır.

Sistemin Özellikleri; 

  • Dünyada ilk olarak bitki köklerine karşı dayanıklı drenaj borulama sistemi.
  • Anti-bakteriyel (Demir oksit demir okra etkiliyordu, kalsiyum karbonat ve sülfatta, diğer drenaj borusu kaplama malzemelerini etkiliyor ve tıkanma problemlerini tetikliyordu).
  • Kuraklık dönemlerinde yeraltı suyunu koruyan drenaj borularıdır. Sadece su seviyesi belirtilen seviyelerin üzerine çıktığında çalışır.
  • Su akışı her toprak türünde en iyi performansı sağlar. Arazi uyum süresi boyunca tüm kaplama sistemlerinden daha az tortu birikir.
  • Yıllık bakım veya drenaj borusunun iç temizliği gereksinimini ortadan kaldırır ve kullanım ömrü ile plastiğin işletme performansını garanti eder. 
  • Rakip drenaj sistemlerine kıyasla her türlü toprak koşulunda daha uzun süreli işletme performansı gösterir.
  • Drenaj borusunun uzun vadeli işletme maliyetleri içinde en ekonomik sistem olduğunu göstermiştir.
  • Sistemin döşenmesinden sonra, büyüyen bitki köklerinin dezavantajları, bu sistemin drenaj borusu yönünde su akışını arttırması nedeniyle avantajlara dönüştürür.

Sığ geçirimsiz zeminlerde, yani bitki köklerinin yakınında kullanılabilir.

Tüm bu karakteristik özellikler, bu Drenaj borusu sistemini filtreleyen yeraltı suyuna dayalı yeni filtrasyon tekniğinden gelmektedir. Bu yenilikçi su filtreleme sisteminde, su seviyesi drenaj borusunun altına düştüğünde bile, borudaki suyu dışarıya bırakmayan delikler bulunmaktadır.

Yeraltı suyu filtrasyon türünde yapılan bu öncü yenilik, toprak drenaj sektöründe inanılmaz avantajlar elde etmenizi sağlar.